© 2018 PHI SIGMA RHO | Mu Chapter
UNIVERSITY OF WASHINGTON
CONNECT WITH US
  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

Alumnae

Alpha Class
Chantee Klann, Mechanical Engineering
Class of 2003
Tammy Pham, Electrical Enginering
Class of 2003
Natalie Shields, Mechanical Engineering
Class of 2003
Shirley Tran, Technical Communication
Class of 2003
Anita Ha, Electrical Engineering
Class of 2003
Rebekah Arnold, Aeronautics & Astronautics
Class of 2004
Constance Chong, Materials Science & Engineering
Class of 2004
Lisamarie Ramos, Materials Science & Engineering
Class of 2004
Arianne Reidinger, Civil & Environmental Engineering
Class of 2004
Victoria Lockhart, Cell & Molecular Biology
Class of 2005
Kristina Lowthian, Civil & Environmental Engineering
Class of 2005
Beta Class
Ann Tran, Electrical Engineering
Class of 2004
Casey Krehoff, Civil & Environmental Engineering
Class of 2004
Natosha Norlin, Civil & Environmental Engineering
Class of 2004
Carlie Pehling, Mechanical Engineering
Class of 2005
Hannah Yau, Civil & Environmental Engineering
Class of 2005
Kelly Allen, Aeronautics & Astronautics
Class of 2006
Elishka Jackson, Aeronautics & Astronautics
Class of 2006
Rachel Freeman, Chemical Engineering
Class of 2007
Gamma Class
Kristen Pilawski, Aeronautics & Astronautics
Class of 2004
Patricia Rahm, Mechanical Engineering
Class of 2004
Charlene Krum, Chemical Engineering and Paper Science & Engineering
Class of 2006
Bethany Martin, Aeronautics & Astronautics
Class of 2006
Kim Zimmer, Chemical Engineering
Class of 2006
Delta Class
Mary Katherine Langlais, Materials Science & Engineering
Class of 2007
Epsilon Class
Kristen Bechtold, Mechanical Engineering
Class of 2007
Zeta Class
Megan McCauley, Chemical Engineering
Class of 2006
Joni Deboever, Aeronautics & Astronautics
Class of 2007
Megan Lew, Mechanical Engineering
Class of2007
Carly McArdle, Civil Engineering
Class of 2008
Eta Class
Jaime Petranek, Aeronautics & Astronautics,
Class of 2006
Caroline Dang, Materials Science & Engineering
Class of 2007
Janelle Calma, Geographical Information Systems
Class of 2009
Theresa Portzer, Computer Science and Mathematics Minor
Class of 2009
Theta Class
Sandra Li, Computer Science and Informatics
Class of 2010
Iota Class
Caitlen Carlson Rothe, Materials Science & Engineering
Class of 2009
Mary Chiu, Civil Engineering
Class of 2009
Jenny Chow, Materials Science & Engineering
Class of 2009
Penny Crooks, Electrical Engineering
Class of 2009
Faifan Tantakitti, Bioengineering
Class of 2010
Kappa Class
Heather Gonzales, Chemical Engineering
Class of 2008
Anna Moon, Chemical Engineering
Class of 2008
Lambda Class
Leah Cate, Civil and Environmental Engineering
Class of 2011
Caryn Carlson Rothe, Human Centered Design & Engineering and Anthropology
Class of 2012
Nu Class
Charisse Lewis, Mechanical Engineering
Class of 2011
Sneha Joshi, Biology
Class of 2013

 

Xi Class
Lauren D’Alessandro, Industrial Engineering
Class of  2010
Kristen Gooshaw, Chemical Engineering, Bioresource Science & Engineering, and Chemistry
Class of 2012
Pi Class

 

Tau Class
Carmen Rodriguez, Civil & Environmental Engineering
Class of 2014
Dian Hartano, Human Centered Design & Engineering
Class of 2014
Ila Kuntum, Materials Science & Engineering
Class of 2014
Morgan Duffy, Human Centered Design & Engineering
Class of 2015
Rachel Rosenzweig, Materials Science & Engineering: NME
Class of 2015

 

 

Rho Class
Laura Van Kolck, Mechanical Engineering
Class of 2012
Christina Paz, Materials Science & Engineering
Class of 2014
Nuzulita Budhiari, Physics and Astronomy
Class of 2014
Erin McLean, Human Centered Design & Engineering with a minor in Earth & Space Sciences
Class of 2015

 
Upsilon Class
Carina Arboleda, Materials Science & Engineering
Class of 2014
Kimbrelle Thommasson, Materials Science &Engineering
Class of 2014
Hillary Prather, Informatics with a minor in Mathematics
Class of 2015
Claire Dougherty, Civil & Environmental Engineering
Class of 2015
Ellen Nolan, Bioengineering
Class of 2015
Racheal Jappert, Molecular, Cellular, and Developmental Biology with a minor in Chemistry
Class of 2016

 
Mu Class
Belinda Tiberio, Industrial Engineering/Computing and Software Systems
Class of 2008

Lillie Karelja Kooi, Chemical Engineering
Class of 2009

Laura Foster, Chemical Engineering
Class of 2010

Elaine Chao, Chemical Engineering and minor in Chemistry
Class of 2012
Kalsi Kwan, Mechanical Engineering,
Class of 2015
Catherine Feng, Electrical Engineering
Class of 2015

 
Omicron Class
Sharlyn Shibata, Mechanical Engineering
Class of 2010
Valerie Chun, Mechanical Engineering
Class of 2011
Alyssa Sorenson, Aeronautics & Astronautics
Class of 2011
Amanda Dang, Materials Science & Engineering
Class of 2013
Annie Spung, Mathematics
Class of 2013
Sigma Class
Alanna Koser, Mechanical Engineering
Class of 2012
Zhanna Grigoryan
Class of 2012
Ayla Lampard, Mathematics
Class of 2013
Phi Class
Margaret Faller, Mechanical Engineering
Class of 2014
Taylor Thompson, Electrical Engineering
Class of 2014
Anna LaCroix, English with a minor in Mathematics
Class of 2015
Geraldine Ragsac, Human Centered Design & Engineering
Class of 2015
Jessica Wong, Human Centered Design & Engineering
Class of 2015
Lily Dwyer, Informatics
Class of 2015
Tiffany Lin, Computer Engineering
Class of 2015
Sara Neidenberg, Mechanical Engineering
Class of 2015
Nan Jiang, Electrical Engineering
Class of 2015
Ping Chu, Electrical Engineering
Class of 2015
Wendy Brodsky, Architecture (transferred to University of Kentucky)
Class of 2017

 
Omega Class
Launa Blaine, Human Centered Design & Engineering
Class of 2015
Elisabeth Kim, Bioengineering
Class of 2015
Briana Tran, Materials Science & Engineering
Class of 2015
Psi Class
Melissa Jones, Human Centered Design & Engineering
Class of 2015
Laura McFarlane, Informatics and Musical Theater
Class of 2015
Chi Class